Diyetisyen Pelin Çetin
Ben Kimim?

Haziran 2022 tarihinde Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldum. Ana çocuk beslenmesi, gebelikte beslenme, emziklilikte (laktasyon) beslenme, bebek beslenmesi, sporcu beslenmesi, ağırlık yönetimi (kilo alma-kilo verme-kilo koruma) ve obezite başta olmak üzere yetişkin ve çocuk hastalıklarında beslenme konularında diyet ve beslenme danışmanlığı yapıyorum.

Yaşam Tarzınıza Göre Beslenin

Hepimizin iş, ev ve sosyal hayatı birbirinden farklı. Kendi yaşam tarzınıza uygun, sürdürülebilir beslenme planınızı öğrenin.

Kilonuzu Kontrol Edin

Vücudumuzun ihtiyacından az ya da çok beslenmek kronik rahatsızlıkları da beraberinde getirebilmektedir. Ağırlık artışınızı ve kaybınızı takip edin.

Hareket Edin

Haftada 2-3 kez yapılan 30-45 dakikalık tempolu yürüyüşler kardiyovasküler sistem hastalıklarına karşı koruyucu etki gösterebilmektedir. Hareket edip kalp ve damar sağlığınızı koruyun.

Metabolizmanızı Tanıyın

Metabolizmamız parmak izimiz gibidir bu yüzden her metabolizma birbirinden farklı çalışır. Hangi besin sizde ne etki yaratıyor keşfedin.

Sağlığınızı Düşünün

Bedenen, ruhen ve sosyal yönden sağlıklı olmayı herkes hak eder. Hayattaki en değerli varlığınız sağlığınız için ipleri elinize alın.

Daha Dinç Hissedin

Sizin hayatınıza uygun, her zaman yapabileceğiniz sürdürülebilir beslenme planı ile kilo yönetiminizi sağlarken kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik açıdan daha dinç hissedin.

Size uygun beslenme planını uyguladığınızdan emin olun.

Tek tip beslenmeyin.

Su tüketiminize dikkat edin.

Yorumlar

Bizim hakkımızda ne diyorlar?